Usługi pogrzebowe w Katowicach

Smutną wiadomością jest śmierć bliskiej osoby. Najbliższa rodzina jest pogrążona w głębokiej żałobie ale niestety trzeba zorganizować pogrzeb. Często spada to na dzieci osoby, która zmarła i to one muszą ogarnąć wszystkie formalności związane z pogrzebem. Spraw do załatwienia jest na pewno kilka i warto o nich pamiętać, dlatego w tym tekście zostanie przedstawiony przykładowy koszt pogrzebu, a także rzeczy, na które trzeba zwracać uwagę podczas organizacji pogrzebu. Przykładowe miasto wzięte pod lupę to Katowice.

Podstawowe koszty pogrzebu:
1. Odbiór zwłok z domu, szpitala czy innego miejsca i transport ciała do chłodni, jest to pierwszy koszt jaki będzie musiała ponieść rodzina zmarłego. Zazwyczaj cena takiego transportu wynosi od 350 do 450 zł i jest w głównej mierze uzależniona od dystansu zmarłego od chłodni.
2. Przygotowanie ciała do pogrzebu, jest to kolejny koszt, który trzeba ponieść. Ogolenie ciała, pomalowanie, a także ubranie i inne czynności kosztują do 300 zł.
3. Przechowywanie ciała w chłodni po śmierci. Zazwyczaj do 3 dni jest to darmowe, a następnie trzeba płacić około 50 zł za dobę. Zakład pogrzebowy zazwyczaj korzysta z chłodni szpitalnej.
4. Organizacja pochówku, czyli w głównej mierze usługi pogrzebowe. Zawiezienie trumny do kościoła, a następnie na cmentarz, a także opuszczenie trumny do grobu i zasypanie jej to koszt od 1200 do 1400 zł.
Dodatkowo trzeba pamiętać o kosztach związanych z wyborem trumny, a także miejsca na cmentarzu. Trzeba zazwyczaj także zapłacić księdzu, który będzie odprawiał mszę pogrzebową, a także znajdzie się na cmentarzu.

Żeby znaleźć dobry zakład pogrzebowy trzeba mieć przede wszystkim dostęp do internetu. Jeśli ktoś go posiada to może wejść na stronę https://funer.com.pl/szukaj,Katowice,20,1,1.html
gdzie są opisane wszystkie zakłady pogrzebowe, a także opinie o nich. Wszystko znajduje się w jednym miejscu i można bardzo szybko zorganizować cały pogrzeb bez zbędnego biegania po zakładach pogrzebowych.

usługi pogrzebowe katowice